Zobacz wszystko

NOWY CITROËN C5 X I C5 X HYBRID  

 

Nowy Citroën C5 X ułatwia życie profesjonalistom dzięki najnowszym technologiom wspomagającym kierowcę, usługom komunikacyjnym i nowemu interfejsowi z ekranem dotykowym HD 12'' i funkcją rozpoznawania głosu.  

Samochód dostępny jest w wersji hybrydowej plug-in i z silnikami benzynowymi. 

WSZECHSTRONNY

Elegancja i legendarny komfort citroëna 

Awangardowe nadwozie

Nowy Citroën C5 X to prawdziwy powiew świeżości w stosunkowo tradycyjnym segmencie samochodów klasy średniej.

 • Długa maska, wyraziste kształty, wysoko poprowadzona linia szyb i przetłoczenia nad tylnymi nadkolami nadają samochodowi unikalny, aerodynamiczny wygląd.
 • Samochód ma podwyższone nadwozie dzięki dużym kołom o średnicy 720 mm i zwiększonemu prześwitowi w porównaniu do klasycznych hatchbacków. Wysoka pozycja za kierownicą zapewnia kierowcy poczucie bezpieczeństwa i poprawia widoczność.
 • Nowa identyfikacja świetlna Marki, która wykorzystuje reflektory LED i nawiązuje do kształtu litery V, podkreśla oryginalną sylwetkę samochodu. 

Niespotykany komfort

Aby zapewnić Ci najwyższy komfort w codziennej eksploatacji, Nowy Citroën C5 X wyposażony jest w:

 • Zawieszenie z Progressive Hydraulic Cushions®*, które wywołuje wrażenie podróżowania "latającym dywanem" 
 • Siedzenia Advanced Comfort z gęstą i grubą pianką zapewniającą niezwykłą wygodę, ograniczającą wibracje, zapobiegającą efektowi zapadania się w fotelu i zachowującą sprężystość przez cały czas eksploatacji
 • Pojemny bagażnik przypominający samochody kombi z szerokim i kwadratowym otworem, niskim progiem załadunku i płaską podłogą po złożeniu siedzeń w drugim rzędzie 

* progresywne ograniczniki hydrauliczne

Najbardziej zaawansowana technologia

Nowy Citroën C5 X wyposażony jest w najnowszej generacji technologie, które umożliwiają bezpieczne i komfortowe podróżowanie.   

 • Zawieszenie Citroën Advanced Comfort®, unikalne rozwiązanie opracowane przez Citroëna i wywołujące wrażenie podróżowania "latającym dywanem" 
 • Przydatne i praktyczne w codziennej eksploatacji technologie wspomagające kierowcę oraz nowy, intuicyjny interfejs komunikacyjny, który można personalizować za pomocą widżetów. Rozwiązanie to pełni funkcję osobistego asystenta, umożliwia wyświetlanie ulubionych aplikacji smartfona na ekranie dotykowym 12'' i współpracuje z systemem rozpoznawania głosu.   

Zawsze w kontakcie

Nowy Citroën C5 X oferowany jest z gamą usług komunikacyjnych:

 • My Citroën Assist: bezpłatna usługa połączeń alarmowych i assistance z geolokalizacją, dostępna w trybie 24/7 
 • My Citroën Drive Plus: rozwiązanie, które wykorzystuje usługi TomTom Traffic i w czasie rzeczywistym zapewnia dostęp do informacji o ruchu drogowym, lokalizacji stacji paliw i parkingów, za pomocą komunikatów i sygnałów dźwiękowych ostrzega również o fotoradarach i strefach niebezpiecznych 
 • My Citroën Play Plus: usługa kompatybilna z protokołami Apple CarPlay™ i Android Auto, która umożliwia wyświetlenie aplikacji smartfiona na ekranie dotykowym w samochodzie.  

SILNIKI

Hybryda plug-in

Nowy Citroën C5 X Plug-in Hybrid umożliwia korzystanie z wszystkich zalet napędu elektrycznego o mocy 81,2 kW w codziennej eksploatacji. W przypadku dłuższych tras doskonale sprawdzi się benzynowy silnik 1.6 PureTech 180 Stop & Start, który zapewnia duży zasięg. Zastosowanie technologii hybrydowej plug-in skutkuje znacznym ograniczeniem emisji CO2, która wynosi od 29g/km (cykl WLTP).

Automatyczna, sterowana elektrycznie skrzynia biegów ë-EAT8 zapewnia niezwykle płynną i przyjemną jazdę dzięki natychmiastowej dostępności momentu obrotowego sięgającego 360 Nm.

Nowy Citroën C5 X wyposażony jest w wydajny i dynamiczny silnik 1.2 PureTech 130 Stop & Start, który spełnia normę Euro 6.3. Emisja CO2 wynosi od 135 g/km (cykl WLTP).

Aby zapewnić Ci łatwą i harmonijną eksploatację, nowy Citroën C5 X wyposażony jest w automatyczną skrzynię biegów EAT8.

TECHNOLOGIA 

Bezpieczeństwo i komfort na pierwszym miejscu

Nowy Citroën C5 X zarówno w wersji hybrydowej plug-in, jak i benzynowej wyposażony jest liczne zaawansowane technologie, dzięki którym każda podróż będzie komfortowa, płynna i bezpieczna.