Zobacz wszystko

ŁĄCZNOŚĆ I SYSTEMY WSPOMAGAJĄCE PROWADZENIE SAMOCHODU DOSTAWCZEGO CITROËN

Samochody dostawcze Citroën od 100 lat inspirowane są przez profesjonalistów i oferują przydatne technologie i funkcje ułatwiające każdą pracę, niezależnie od warunków. Dzięki systemom wspomagania jazdy i łączności nasze samochody dostawcze są praktyczne i łatwe w obsłudze. 

SAMOCHODY DOSTAWCZE CITROËN: SYSTEMY BEZPIECZEŃSTWA I SYSTEMY WSPOMAGAJĄCE PROWADZENIE SAMOCHODU

Samochody dostawcze Citroën zostały zaprojektowane z myślą o Twoim bezpieczeństwie. Oferują praktyczne i funkcjonalne systemy wspomagające jazdę, dzięki którym podróż jest łatwiejsza, spokojniejsza i bezpieczniejsza w każdych warunkach.

TECHNOLOGIA REAR VISION SURROUND

Premiera

Citroën Berlingo Van ma innowacyjne dla samochodów użytkowych rozwiązanie: technologię Surround Rear Vision zapewniającą niezrównaną widoczność. Kolorowy ekran o przekątnej 5 cali, umieszczony w miejscu centralnego lusterka wstecznego, wyświetla obraz z dwóch kamer, zapewniając trzy widoki najbliższego otoczenia w czasie rzeczywistym.

GRIP CONTROL

Grip Control to zaawansowany system kontroli trakcji, który optymalizuje przyczepność w zależności od rodzaju terenu. Dostępny jest również z trybem Grip Control, który poprawia komfort jazdy kierowcy i pasażerów. Modele Citroën Jumpy i Citroën Berlingo Van są dostępne z systemem Grip Control z możliwością wyboru trybu pracy, co pozwala na dostosowanie właściwości jezdnych do rodzaju terenu.

KONTROLA PRZYCZEPNOŚCI Z ASYSTENTEM RUSZANIA NA WZNIESIENIU

Citroën Berlingo Van jest wyposażony w system Hill Descent Assist, który minimalizuje poślizg i pozwala zachować kontrolę na stromych zboczach.

Z SYSTEMEM KONTROLI STABILNOŚCI PRZYCZEPY

Układ stabilizacji toru jazdy, funkcja układu ESP w samochodach wyposażonych w zaczep holowania, wykrywa ruchy kołyszące przyczepy i działa na hamulce samochodu, aby ją ustabilizować.

ADAPTACYJNY TEMPOMAT

Za pomocą kamery urządzenie wykrywa samochód jadący z przodu i automatycznie utrzymuje bezpieczną odległość wybraną wcześniej przez kierowcę. Funkcja Stop, dostępna tylko w przypadku skrzyni biegów EAT8, umożliwia zatrzymanie pojazdu. 
OSTRZEGANIE O NIEZAMIERZONEJ ZMIANIE PASA RUCHU (AFIL)
Technologia ta wykorzystuje czujniki do wykrywania niezamierzonego przekroczenia oznakowania drogowego, gdy nie został włączony kierunkowskaz. Następnie pomaga łagodnie sprowadzić samochód z powrotem na swój pas ruchu. 
OSTRZEŻENIE O RYZYKU KOLIZJI
Jeśli istnieje ryzyko kolizji z samochodem jadącym z przodu lub jeśli na pasie ruchu zostanie wykryty pieszy, alarm ryzyka kolizji wyśle sygnały wizualne i dźwiękowe. 
ACTIVE SAFETY BRAKE
Ta funkcja bezpieczeństwa zmniejsza ryzyko kolizji. Działając przy prędkości 5 km/h, system wykrywa stałe i ruchome przeszkody oraz pieszych. W przypadku wykrycia sytuacji kolizyjnej wysyła ostrzeżenie do kierowcy. Jeśli kierowca nie zareaguje, system automatycznie wyhamuje pojazd. 
CZUJNIK UWAGI KIEROWCY
Analizując zmiany kierunku jazdy w stosunku do oznaczeń drogowych, technologia Driver Attention Alert wykrywa czujność kierowcy i w razie potrzeby wysyła sygnał. Jest to szczególnie przydatna funkcja bezpieczeństwa na drogach, na których obowiązuje ograniczenie prędkości powyżej 50 km/h. 
WSPOMAGANIE RUSZANIA NA WZNIESIENIU
Układ Hill Start Assist, zaprojektowany w celu zapobiegania niepożądanemu poruszaniu się pojazdu pod górę po zwolnieniu pedału hamulca, działa na pochyłościach większych niż 3%, stabilizując samochód na około 2 sekundy. Umożliwia to łatwe przełączanie z pedału hamulca na pedał przyspieszenia. 
ROZPOZNAWANIE ZNAKÓW I ZALECANIE PRĘDKOŚCI
Ta innowacyjna technologia wykorzystuje kamerę umieszczoną w górnej części przedniej szyby do wykrywania znaków drogowych. Wyświetla aktualne ograniczenie prędkości, dzięki czemu można dostosować tempomat lub ogranicznik prędkości, aby bezpiecznie się do niego dostosować. Wykrywa również znaki Stop, Droga jednokierunkowa i Zakaz wyprzedzania. 
SYSTEM MONITOROWANIA MARTWEGO POLA
Ten system monitorowania, idealny podczas jazdy autostradą, ostrzega o obecności pojazdu w martwym polu widzenia za pomocą jasnej pomarańczowej diody LED umieszczonej w rogu lusterek bocznych. 
KOLOROWY WYŚWIETLACZ HEAD-UP
Ta innowacja w dziedzinie bezpieczeństwa dostarcza istotnych dla prowadzenia samochodu informacji , bez konieczności odrywania wzroku od drogi. Na specjalnej przezroczystej tarczy system wyświetla w polu widzenia użytkownika aktualną i zalecaną prędkość, ustawienia ogranicznika prędkości, instrukcje nawigacyjne oraz ostrzeżenia dotyczące pola widzenia. 
KAMERA COFANIA
Dzięki pomocy wizualnej codzienne manewry parkowania nabierają nowego wymiaru. Gdy tylko wrzucisz bieg wsteczny, na 8-calowym ekranie dotykowym tabletu zostanie wyświetlony widok z tyłu samochodu wraz z oznaczeniami. 
AUTOMATYCZNE PRZEŁĄCZANIE ŚWIATEŁ DROGOWYCH 
Funkcja ta przełącza światła drogowe na światła mijania, w zależności od sytuacji na drodze, po wykryciu na drodze innych pojazdów. Dzięki temu jazda nocą jest płynniejsza i bezpieczniejsza. 
DOŚWIETLANIE ZAKRĘTÓW
Zapewniając dodatkową jasność po wewnętrznej stronie zakrętów, funkcja oświetlenia kierunkowego zwiększa widoczność i bezpieczeństwo na zakrętach i skrzyżowaniach. 

SAMOCHODY DOSTAWCZE CITROËN: TECHNOLOGIA ŁĄCZNOŚCI 

Sos i assistance

Samochody dostawcze Citroën wyposażone są w zaawansowane i funkcjonalne rozwiązania techniczne, takie jak skrzynka telematyczna, która optymalizuje zarządzanie flotą pojazdów. Citroën Berlingo Van i Jumpy mają Citroën Connect Box - usługę powiadamiania o wypadkach i pomocy w razie awarii. W każdych okolicznościach pojazd zapewnia łatwiejszą, spokojniejszą i bezpieczniejszą podróż.

Connect navi

Modele Citroën Berlingo Van i Citroën Jumpy są wyposażone w Citroën Connect Navi, system nawigacji 3D, który w czasie rzeczywistym informuje o ruchu drogowym, stacjach benzynowych, parkingach i warunkach pogodowych.

Mirror screen

Modele Citroën Berlingo Van i Citroën Jumpy są dostępne z funkcją Mirror Screen, która umożliwia korzystanie z kompatybilnych aplikacji i treści ze smartfona na ekranie dotykowym samochodu.