CITROËN CITROËN Ë-BERLINGO,
WSZECHSTRONNY, ELEKTRYCZNY SAMOCHÓD DLA TWOJEJ FIRMY DO REKREACJI

ŻRÓDŁO DOSKONAŁEGO SAMOPOCZUCIA I NIESKRĘPOWANEJ WOLNOŚCI

Citroën, który w 1996 r. stworzył segment samochodów do rekreacji, właśnie poszerzył gamę modelu Berlingo. Ten samochód z niezwykle modułową, przestronną i pełną schowków kabiną jest teraz dostępny również w wersji elektrycznej.
Nowy Citroën ë-Berlingo to idealne, praktyczne i wszechstronne rozwiązanie dla każdego biznesmena, które cenisobie profesjonalizm i troszczą się o środowisko

 

E-Berlingo-Herobanner-1250x400

100% ELEKTRYCZNY

JESZCZE WYŻSZY POZIOM KOMFORTU

E-Berlingo-Picto-Blanc-Conduite-Fluide-120x120

100% WYDAJNOŚCI

Płynna i cicha jazda bez wibracji

E-Berlingo-Picto-Blanc-Cout-Euro-120x120

NISKIE KOSZTY EKSPLOATACJI

Optymalne koszty użytkowania, niższe niż w przypadku Berlingo z silnikiem benzynowym lub Diesla.

E-Berlingo-Picto-Blanc-Recharge-120x120

PROSTE I WYGODNE ŁADOWANIE

Praktyczne i przyjazne rozwiązania w obszarze ładowania, zasięg do 280 km (dane w trakcie zatwierdzania, zgodne z cyklem WLTP).

E-Berlingo-Picto-Blanc-Zero-Emission-120x120

ZEROWA EMISJA CO2

Zeroemisyjny napęd, czyli odpowiedzialna mobilność, i dostęp do stref miejskich objętych ograniczeniami w ruchu pojazdów spalinowych.

E-Berlingo-Picto-Blanc-Services-120x120

SPECJALNE USŁUGI WSPIERAJĄCE ELEKTROMOBILNOŚĆ

Gama usług przeznaczonych dla użytkowników samochodów elektrycznych, umożliwiających spokojne podróżowanie.

ELEKTRYFIKACJA BEZ KOMPROMISÓW

CHARAKTER, UŻYTECZNOŚĆ, MODUŁOWOŚĆ I PRZESTRONNOŚĆ

Citroën ë-Berlingo zachowuje wszelkie zalety wersji spalinowych: przestronną kabinę, modułowe wnętrze i praktyczny charakter. Trzy niezależne siedzenia w drugim rzędzie oraz dach wielofunkcyjny Modutop® zapewniają pasażerom doskonałe samopoczucie. Planujesz wyjazd z rodziną lub przyjaciółmi? Citroën ë-Berlingo zadba o Wasz komfort i bezpieczeństwo dzięki 18 systemom wspomagającym prowadzenie i czterem technologiom komunikacyjnym.  

E-Berlingo-Sans-Compromis-1500x450

NIEPOWTARZALNY DESIGN

Na osłonie chłodnicy Nowego Citroëna ë-Berlingo pojawił się monogram "ë", symbolizujący wersję elektryczną. Umieszczono go również na pokrywie bagażnika, przed nazwą modelu. Unikalnym wyposażeniem wersji elektrycznej jest Pakiet Look Anodised Blue − obramowania świateł przeciwmgłowych i paneli Airbump® w charakterystycznym, niebieskim kolorze.

    

E-Berlingo-Ambiance-1500x600

ELEKTROMOBILNOŚĆ W KLASIE Ë-KOMFORT

TRZY TRYBY JAZDY

Dołożyliśmy wszelkich starań, by maksymalnie ułatwić eksploatację Nowego Citroëna ë-Berlingo. Na konsoli centralnej znajduje się przełącznik, który umożliwia wybór jednego z trzech trybów jazdy:

 • Normal − najlepszy kompromis między zasięgiem i właściwościami dynamicznymi,
 • Eco − optymalizacja zużycia energii,
 • Power − nacisk na osiągi: maksymalna moc i pełna dostępność momentu obrotowego.

Specyfika pracy napędu elektrycznego uzależniona jest od wybranego tryby jazdy i warunków na drodze. Silnik ë-Berlingo osiąga moc 136 KM (100 kW), a maksymalny moment obrotowy wynosi 260 Nm. Niezależnie od wybranego trybu jazdy samochód osiąga prędkość maksymalną 135 km/h.

 

E-Berlingo-Mode-de-Conduite-1500x450

E-Berlingo_Commande-de-Boite_625x400

AUTOMATYCZNA SKRZYNIA BIEGÓW

NOWY PRZEŁĄCZNIK Ë-TOGGLE

Umieszczony na konsoli centralnej przełącznik ë-Toggle steruje trybami pracy skrzyni biegów (R − bieg wsteczny, N − pozycja neutralna, D − jazda do przodu) Towarzyszy mu przycisk umożliwiający wybór jednej z dwóch pozycji:
 • P włączenie trybu Parking,
 • B włączenie trybu Brake - czyli systemu odzyskiwania energii przy zwalnianiu i hamowaniu.
 • JESZCZE WYŻSZY POZIOM KOMFORTU

  OPTYMALNY ZASIĘG I NISKIE KOSZY EKSPLOATACJI

  Użytkownik Nowego Citroëna ë-Berlingo może korzystać z dwóch przydatnych w codziennej eksploatacji funkcji:
 • Odroczone ładowanie funkcja umożliwiająca planowanie ładowania w godzinach, w których obowiązują obniżone opłaty z energię.,
 • Wstępne ustawienie temperatury wnętrza − funkcja umożliwiająca włączenie klimatyzacji lub ogrzewania w czasie, gdy samochód jest podłączony do źródła zasilania. Ma ona dwie zalety – zwiększa komfort kierowcy i pasażerów, nie ograniczając zasięgu samochodu.


  E-Berlingo_Preconditionnement_625x400

  ZASIĘG, CZYLI NIESKRĘPOWANA WOLNOŚĆ

  Citroën ë-Berlingo wykorzystuje najlepsze technologie opracowane przez grupę Stellantis. Akumulatory litowo-jonowe o pojemności 50 kWh, w zależności od wybranego trybu jazdy zapewniają zasięg do 280 km*. Objęte są gwarancją na 160.000 km (do poziomu 70% fabrycznej wydajności akumulatorów). Po roku lub przejechaniu 20.000 km wystawiany jest certyfikat określający ich aktualną pojemność. Właściciel otrzymuje taki dokument również przy kolejnych przeglądach (co 2 lata lub 40.000 km). Układ napędowy wyposażony jest w system odzyskiwania energii przy hamowaniu i zwalnianiu, który optymalizuje zasięg samochodu. Włączenie przycisku B na konsoli centralnej podnosi jego skuteczność.

  * Dane w trakcie zatwierdzania, zgodne z cyklem WLTP.

   

  Berlingo-Autonomie-Liberte-Logo-1500x450

  CZYNNIKI MAJĄCE WPŁYW NA ZASIĘG

  Na zasięg Nowego Citroëna ë-Berlingo wpływa styl jazdy oraz kilka innych czynników.

  Picto-Vitesse-747x400

  PRĘDKOŚĆ

  Picto-Temperature-747x400

  TEMPERATURA

  Picto-Charge-Transportee-747x400

  OBCIĄŻENIE

  Picto-Style-de-Conduite_747x400

  STYL JAZDY

  SPOSOBY ŁADOWANIA

  PROSTE I PRAKTYCZNE

  E-Berlingo_Solutions-Recharge_625x400

  W zależności od tego jak i gdzie korzystasz z Nowego Citroëna ë-Berlingo możesz wybrać jeden z trzech sposobów ładowania. Każdy z nich charakteryzuje się innym tempem uzupełniania energii.

  • Ładowanie z gniazdka standardowego (8A) lub wzmocnionego Green'Up (16A) za pośrednictwem kabla Typ 2 umożliwia pełne naładowanie akumulatorów w czasie poniżej 15 godzin.
  • Przyspieszone ładowanie za pośrednictwem kabla Typ 3 i publicznej lub prywatnej stacji Wall Box o mocy od 3,7 kW do 22 kW. Czas pełnego naładowania wynosi od 5 h (trójfazowy Wall Box 11 kW) do 7,5 h (jednofazowy Wall Box 7,4 kW).
  • Publiczne stacje szybkiego ładowania o mocy do 100 kW z wbudowanym kablem Typ 4 umożliwiają odzyskanie 80% energii w 30 minut (dotyczy akumulatorów o mocy 50 kWh).

   

  INSTALACJA WYBRANEGO ROZWIĄZANIA DO ŁADOWANIA

  Citroën zdecydował się na współpracę z partnerską firmą, by zapewnić klientom wsparcie w procesie instalacji wybranego, dostosowanego do potrzeb rozwiązania do ładowania. Dzięki temu masz gwarancję najwyższej jakości instalacji w najlepszej cenie i przy zachowaniu wytycznych umożliwiających pozyskanie rządowych dotacji.
  e-Berlingo_van

  W PRACY LUB W DOMU

  Citroën zdecydował się na współpracę z firmą Elocity, która wspiera klientów w instalacji stacji ładowania w domu lub w pracy. Dysponuje ona odpowiednim doświadczeniem i siecią certyfikowanych techników na terenie całego kraju.

  e-Berlingo_van

  WSPÓŁPRACA

  Citroën rekomenduje Elocity do współpracy, aby wesprzeć Cię w instalacji stacji ładowania w Twoim bloku mieszkalnym. Sprawdź rozwiązania, które oferuje Elocity.

  INTUICYJNE TECHNOLOGIE CYFROWE

  UŁATWIAJĄ ŻYCIE KIEROWCY I PASAŻEROM

  Oprócz przełącznika ë-Toggle, który umożliwia wybór trybu jazdy i pracy skrzyni biegów, Nowy Citroën ë-Berlingo wyposażony jest w dwa nowe elementy:

  • Ekran dotykowy 8" z nowym menu "Energia", zapewniającym dostęp do danych dotyczących pracy napędu elektrycznego: informacji o przepływie energii, statystykach zużycia energii oraz aktywacji funkcji odroczonego ładowania i wstępnego ustawienia temperatury wnętrza.
  • Cyfrowy zestaw wskaźników 10" HD zapewniający optymalną jakość wyświetlania kluczowych informacji, w tym danych układu nawigacji oraz systemów wspomagających prowadzenie.

   

  E-Berlingo-Technologies-Numeriques-1500x450

  Podane wartości zużycia energii i emisji CO2 ustalono na podstawie nowej światowej zharmonizowanej procedury badania pojazdów lekkich WLTP (Rozporządzenie (UE) 2017/1151). Rzeczywisty zasięg samochodów zelektryfikowanych może różnić się w zależności od prędkości, ogrzewania, warunków atmosferycznych i topografii terenu. Na zasięg wpływają również inne czynniki takie jak indywidualny styl jazdy, ciśnienie w oponach, korzystanie z dodatkowych urządzeń (np. klimatyzacji lub radia) czy obciążenie ładunkiem.

  Top