SUV KLASY KOMFORT

Nowy Citroën C5 Aircross to SUV najnowszej generacji, który powstał, by spełnić oczekiwania profesjonalistów. Samochód łączy wyrazisty design z unikalnym know-how Marki, której znakiem firmowym są przestronne, modułowe wnętrza oraz użyteczne technologie. Nowy flagowy model Marki wpisuje się w założenia programu Citroën Advanced Comfort®, oferując niezrównany poziom wygody i wzorową wszechstronność. Jest wyposażony w zawieszenie z Progressive Hydraulic Cushions* i siedzenia Advanced Comfort, innowacje zapewniające najwyższy, charakterystyczny dla Citroëna poziom komfortu. Dzięki systemowi Grip Control z funkcją Hill Assist Descent kierowca może ruszyć w nieznane nie obawiając się dróg o gorszej przyczepności. O komfort i bezpieczeństwo jazdy dba 20 systemów wspomagających prowadzenie oraz 6 technologii usług towarzyszących najnowszej generacji.
*progresywne ograniczniki hydrauliczne

 

Prestiżowy styl, podkreślający wysoki status
Prestiżowy styl, podkreślający wysoki status

Citroëna C5 Aircross wyróżnia unikalny styl, łączący energię z elegancją. Design nadwozia jest pełen akcentów typowych dla świata prawdziwych SUV-ów. Prześwit został zwiększony do 230 mm, duże koła mają średnicę 720 mm, elementy zabezpieczające i panele Airbump® chronią nadwozie przed uszkodzeniem. Reflektory Full LED oraz lampy tylne 3D LED podkreślają nowoczesny i zarazem elegancki charakter samochodu.
Zajmij miejsce za kierownicą i zwróć uwagę na wysoką pozycję, dającą wrażenie dominacji na drodze. Wyrafinowane elementy wykończenia kokpitu nawiązują do segmentu premium i zapewniają kierowcy oraz pasażerom doskonałe samopoczucie.

Niespotykany komfort
Niespotykany komfort

Nowy SUV Citroën C5 Aircross jest wyposażony w zawieszenie z Progressive Hydraulic Cushions®*. To innowacyjne, oferowane wyłącznie przez Markę rozwiązanie poprawia jakość tłumienia nierówności zapewniając pasażerom niespotykany poziom komfortu. Jest zintegrowane z konstrukcją układu zawieszenia i nie wymaga żadnych specjalnych czynności serwisowych. Kolejna innowacja to siedzenia Advanced Comfort, które zapewniają optymalny komfort jazdy dzięki zastosowaniu pianki o zwiększonej gęstości i dodatkowej strukturalnej warstwy wypełniającej o grubości 15 mm. Wielopłaszczyznowa regulacja foteli, funkcja masażu... Nowy SUV Citroën C5 Aircross to zaproszenie do podróży w klasie Komfort. 
*progresywne ograniczniki hydrauliczne

 

Przestronne, modułowe wnętrze
Przestronne, modułowe wnętrze

Nowy SUV Citroën C5 Aircross ma największy bagażnik w segmencie (od 580 l do 720 l). Dzięki składanym oparciom siedzeń w drugim rzędzie można przewozić przedmioty o długości do 1,9 m. Dwupoziomowa podłoga bagażnika umożliwia wybór pomiędzy płaską powierzchnią a maksymalną wysokością bagażnika. Trzy niezależne siedzenia z tyłu to nowość w segmencie. Mają identyczną szerokość i są wyposażone w dwupłaszczyznową regulację − wzdłużną i kąta nachylenia oparcia. Można je również złożyć. Kierowca i pasażerowie mają do dyspozycji 14 praktycznych schowków o łącznej pojemności 33 l.  

20 systemów wspomagających prowadzenie i 6 technologii usług towarzyszących
20 systemów wspomagających prowadzenie i 6 technologii usług towarzyszących

Systemy wspomagające prowadzenie sprawiają, że bez względu na warunki poziom bezpieczeństwa jest zawsze najwyższy. Układ Highway Driver Assist to pierwszy krok na drodze do półautonomicznej jazdy. Rozwiązanie składa się z adaptacyjnego tempomatu z funkcją Stop&Go oraz z systemu monitorującego trajektorię samochodu względem linii pasa ruchu. Dzięki 6 technologiom usług towarzyszących, w tym nawigacji 3D online i Mirror Link (współpracującemu z protokołami Android Auto i Apple CarPlay), kierowca ani na chwilę nie musi opuszczać cyfrowego świata.  

BoiteEat8_18P17_597X500

Nowa automatyczna skrzynia biegów EAT8
i nowe silniki, spełniające normę Euro 6.2

Nowy SUV Citroën C5 Aircross jest wyposażony w gamę wydajnych i dynamicznych silników, spełniających normę emisji Euro 6.2. W zależności od wersji są połączone z manualną sześciobiegową skrzynią lub z przekładnią automatyczną o ośmiu przełożeniach (EAT8):

2 wersje benzynowe: 1.2 PureTech 130 S&S BVM6 i 1.6 PureTech 180 S&S EAT8
3 wersje z silnikiem Diesla: 1.5 BlueHDi 130 S&S BVM6, 1.5 BlueHDi 130 S&S EAT8 i 2.0 BlueHDi 180 S&S EAT8.

Automatyczna, ośmioprzełożeniowa skrzynia EAT8 umożliwia jeszcze bardziej płynną zmianę biegów. Optymalizuje również zużycie paliwa, obniżając je nawet o 7% w porównaniu do sześcioprzełożeniowej skrzyni EAT6.

WYMIARY

Długość

4500 mm

Szerokość

1969/2099 mm

Wysokość

1654/1689 mm

Pojemność bagażnika

580 / 1630

KOMFORT I MODUŁOWOŚĆ

Poznaj Nowego SUV-a Citroën C5 Aircross w materiałach video

TECHNOLOGIE

Poznaj Nowego SUV-a Citroën C5 Aircross w materiałach video

Top