POZNAJ CITROËNA BERLINGO VAN

Zaprezentowany w 1996 r. Citroën Berlingo został wyprodukowany w liczbie ponad 1,5 miliona egzemplarzy. To prawdziwa ikona motoryzacji, która właśnie doczekała się trzeciej generacji. Kolejna odsłona Citroëna Berlingo Van wyznacza nowe standardy w segmencie w kwestii stylu, wyposażenia i modułowości. To idealny partner dla profesjonalistów. Samochód można już zamawiać!

Citroën. Marka, która od stu lat wspiera przedsiębiorców

Początek przygody Citroëna z samochodami użytkowymi miał miejsce w połowie XX wieku. Praprzodkiem Berlingo jest C4 van, który zadebiutował w 1928 r. W 1950 r. zaprezentowano furgonetkę na bazie kultowego 2 CV, który stał się z czasem jednym z najważniejszych modeli w historii motoryzacji.

W 1978 r. 2 CV w wersji użytkowej został zastąpiony modelem Acadiane.

Prawdziwy przełom nastąpił w latach 80., po wprowadzeniu na rynek Citroëna C15. Przez 22 lata wyprodukowano 1,18 miliona egzemplarzy.

Kolejny rewolucyjny model, Berlingo, pojawił się pod koniec XX wieku. Pierwsza generacja zadebiutowała w lipcu 1996 r. i wytyczyła nowy kierunek ewolucji segmentu, wprowadzając nową jakość designu i komfortu jazdy. Berlingo miał innowacyjną sylwetkę i jedyną w swoim rodzaju zintegrowaną przestrzeń ładunkową. Jego nazwa stała się symbolem i punktem odniesienia w segmencie.

DESIGN

Berlingo-Van-Artiste

Solidność i bezpieczeństwo − to pierwsze skojarzenie, gdy patrzy się na sylwetkę Citroëna Berlingo Van. Design nadwozia wyraża wewnętrzną energię, a płynne linie tworzą harmonijną całość.
- spójny design przodu, typowy dla identyfikacji wizualnej Marki, przypominający większego brata Citroëna Jumpy: wysoka i krótka maska, duże światła.
- płynne linie i przemyślany design paneli bocznych: zapowiedź obszernej przestrzeni ładunkowej i praktyczności.

WYMIARY

Długość

mm


Długość przestrzeni ładunkowej

mm

Szerokość

mm

Wysokość

mm


Szerokość przestrzeni ładunkowej

mm

Objętość przestrzeni ładunkowej

m3


Ładowność

kg


Dopuszczalna masa całkowita

kg

MODUŁOWOŚĆ I KOMFORT

WSZECHSTRONNY JAK TY!

Nowy Citroën Berlingo Van to idealny partner dla profesjonalistów, który sprosta wyzwaniom każdego dnia. Spełni najbardziej zróżnicowane oczekiwania dzięki możliwości wyboru wersji nadwozia, aranżacji kabiny i wyposażenia. Idzie jeszcze dalej niż poprzednicy, oferując całkowicie nowe rozwiązanie: wersję Worker i Driver.
715x350-New-Berlingo-Van-Version-Worker

Wersja Worker jest zaprojektowana z myślą przede wszystkim o branży budowalnej i idealnie sprawdza się jako samochód do przewozu pracowników oraz materiałów:
- Kabina Extenso®: 3 siedzenia z przodu, mobilne biuro i możliwość przewozu długich przedmiotów dzięki modułowemu wnętrzu
- System Grip Control z funkcją Hill Assist Descent, zwiększony prześwit (+30 mm), duże koła (690 mm) z oponami Mud & Snow, zapewniającymi lepszą przyczepność
- Ładowność zwiększona do 1000 kg, wzmocnione oświetlenie, uchwyty do mocowania ładunku zamontowane w połowie wysokości przestrzeni ładunkowej.

Berlingo-Van-Version-Driver

Wersja Driver, przeznaczona dla użytkowników pokonujących długie trasy lub realizujących dostawy w warunkach miejskich:
- Zwiększony komfort jazdy
- Pakiet akustyczny
- Liczne systemy wspomagające prowadzenie oraz technologia Surround Rear Vision
- Citroën Conect Radio: 8'' ekran dotykowy ze zintegrowanym radiem online.
Dobre samopoczucie i praktyczność w codziennej eksploatacji.

KABINA EXTENSO®: 3 MIEJSCA I IMPONUJĄCA MODUŁOWOŚĆ

625x250-New-Berlingo-Van-Worker-charge

Kabina Extenso® zapewnia nieograniczoną elastyczność. Umożliwia przewóz 3 osób i pozwala na zwiększenie długości oraz pojemności przestrzeni ładunkowej − wystarczy unieść fotel pasażera. W wersji M można wtedy przewozić przedmioty o długości do 3 m, w wersji XL - do 3,4 m. 

625x250-New-Berlingo-Van-Cabi-Extenso

1 - Kabina Extenso® umożliwia przewóz 3 osób dzięki dwuosobowemu siedzeniu pasażera.
2 - Funkcja składania środkowego oparcia zmienia kabinę w mobilne biuro i pozwala na korzystanie z regulowanego stolika. Pod siedzeniem zamontowano zamykany schowek.
3 - Unoszone siedzenie pasażera uwalnia dodatkową przestrzeń, która idealnie sprawdza się w przypadku transportu delikatnych ładunków oraz zwiększa pojemność przestrzeni ładunkowej z 3,3 do 3.8 m3 w wersji M oraz z 3,9 do 4,4 m3 w wersji XL.

KABINA EXTENSO®: 3 MIEJSCA I IMPONUJĄCA MODUŁOWOŚĆ

625x250-New-Berlingo-Van-Driver-Ouvrants

OPTYMALIZACJA MIEJSCA

Aby maksymalnie ułatwić załadunek i rozładunek bez względu na warunki, Nowy Citroën Berlingo Van oferuje:
- jedną lub dwie pary drzwi bocznych przesuwnych o optymalnych wymiarach (szerokość 675 mm, wysokość 1072 mm)
- drzwi tylne skrzydłowe 40/60 o maksymalnym kącie otwarcia 180°
- zoptymalizowaną szerokość przestrzeni ładunkowej pomiędzy nadkolami.

625x250-New-Berlingo-Van-Chargement

IMPONUJĄCA ŁADOWNOŚĆ

Przestrzeń ładunkowa Nowego Citroëna Berlingo Van może mieć objętość aż do 4,4 m3, a ładowność wynosi od 650 kg do 1000 kg. Jedną z dostępnych opcji jest wskaźnik informujący kierowcę o przekroczeniu dopuszczalnego obciążenia. Pakiet Przestrzeń Ładunkowa ułatwia codzienną eksploatację dzięki wzmocnionemu oświetleniu LED, 4 dodatkowym uchwytom do mocowania ładunków oraz zainstalowaniu dodatkowego gniazda 12V. 

PRIORYTET: KOMFORT JAZDY

625x300-New-Berlingo-Van-Confort

KOMFORT JAZDY I DOBRE SAMOPOCZUCIE

Nowy Citroën Berlingo Van doskonale tłumi nierówności drogi w każdych warunkach. Optymalny komfort jazdy zapewnia wysoka pozycja za kierownicą, zawieszenie i odpowiednia izolacja akustyczna. Siedzenie można dopasować do każdej postury − ma regulację wysokości i lędźwiową, jest również wyposażone w niezależny podłokietnik. Opcjonalnie oferowane jest podgrzewanie siedzeń.
Na co dzień docenisz 19 systemów wspomagających prowadzenie, w tym funkcję bezkluczykowego dostępu i uruchamiania pojazdu, hamulec postojowy elektryczny oraz kolorowy wyświetlacz w polu widzenia drogi.

625x300-New-Berlingo-Van-Driver-Bureau-Mobile300x150-New-Berlingo-Van-Driver-Bureau-Mobile

KOMFORT PRACY: MOBILNE BIURO

Kabina Nowego Citroëna Berlingo Van pełni funkcję mobilnego biura, ułatwiającego wykonywanie codziennych obowiązków.
Skorzystaj z gniazda 230V, doładuj baterię komputera i ukryj go w schowku Top Box.
Ciesz się dostępem do bezprzewodowej ładowarki smartfona, dwóch portów USB oraz dwóch gniazd 12V.
Pracuj w komfortowych warunkach dzięki kabinie Extenso®. Złóż środkowe oparcie i korzystaj z regulowanego stolika.

WYPOSAŻENIE I UŻYTECZNE TECHNOLOGIE

1430x350-New-Berlingo-Van-TdB.jpg

Nowy Citroën Berlingo Van to esencja użytecznych technologii, przydatnych w codziennej eksploatacji.
Ten nowoczesny samochód jest wzorem praktyczności i funkcjonalności, jednocześnie zapewnia pasażerom najwyższy poziom ochrony, bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia. Wyznacza nowy standard w segmencie dzięki:

- 4 technologiom usług mobilnych, w tym Citroën Connect Navi, Mirror Screen (funkcja współpracująca z protokołami Apple Car Play i Android Auto) oraz indukcyjna ładowarka smartfona
- 20 systemom wspomagającym prowadzenie

SURROUND REAR VISION

Nowy Citroën Berlingo Van może być wyposażony w innowacyjne, użyteczne rozwiązanie − technologię Surround Rear Vision, zapewniającą niezrównany poziom widoczności.
Na 5’’ ekranie, zamontowanym w miejscu wewnętrznego lusterka wstecznego wyświetlany jest obraz generowany przez 2 kamery (jedna z nich jest zlokalizowana we wsporniku lusterka po stronie pasażera, druga – nad drzwiami)
Trzy dostępne ujęcia:
– Obraz otoczenia znajdującego się za samochodem w dalekiej perspektywie, poprawiający orientację w czasie jazdy.
– Obraz otoczenia po stronie pasażera, pozwalający dostrzec pojazdy znajdujące się w martwym polu.
– Obraz z kamery cofania, ukazujący otoczenie z tyłu samochodu i ułatwiający wykonywanie manewrów.

500x250-New-Berlingo-Van-SRV
625x300-New-Berlingo-Van-connect

NAWIGACJA ONLINE. NIE ODRYWAJ WZROKU OD DROGI

Citroën Connect Navi to system nawigacji 3D online, który wykorzystuje funkcję poleceń głosowych, również do zarządzania menu telefonu i multimediów. Nie musisz odrywać wzroku od drogi! System korzysta z systemu usług online TomTom Traffic, który w czasie rzeczywistym dostarcza kierowcy informacji o ruchu drogowym, lokalizacji i cenach na stacjach i parkingach oraz prognozie pogody.

Dzięki funkcji Mirror Screen możesz korzystać z kompatybilnych aplikacji na smartfonie za pośrednictwem 8'' ekranu dotykowego w samochodzie.

625x300-New-Berlingo-Van-Version-Worker-flaque

PRZYCZEPNOŚĆ W KAŻDYCH WARUNKACH

Nowy Citroën Berlingo Van może być wyposażony w system Grip Control z funkcją Hill Descent Assist, który dostosowuje trakcję przednich kół do warunków drogowych i kontroluje prędkość nawet na stromych zjazdach. To efektywne rozwiązanie jest oferowane wraz z Pakietem Terenowym, w którego skład wchodzi zwiększony o 30 mm prześwit, osłona pod silnikiem i duże koła o średnicy 690 mm, wyposażone w opony Mud&Snow i pełnowymiarowe koło zapasowe. 

Silniki najnowszej generacji

Berlingo-Van-Driver-Blanc-Moteur

Nowa, lżejsza platforma i wydajne silniki zapewniają lepsze właściwości jezdne, podwyższony komfort jazdy i redukcję kosztów eksploatacji.
- 4 silniki diesla: BlueHdi 75 S&S i BlueHDi 100 S&S z manualną 5-przełożeniową skrzynią biegów oraz BlueHdi 130 S&S z manualną skrzynią 6-przełożeniową lub automatyczną 8-przełożeniową EAT8;
- 1 silnik benzynowy: 1.2 PureTech 110 S&S z manualną skrzynią 6-przełożeniową.

8-przełożeniowa automatyczna skrzynia biegów EAT8 najnowszej generacji, wyposażona w łopatki do zmiany biegów to gwarancja wyjątkowej przyjemności z jazdy zarówno w długich trasach, jak i w gęstym ruchu miejskim.

KONFIGURACJE USZYTE NA MIARĘ

PERFEKCYJNIE DOSTOSOWANY DO CHARAKTERU TWOJEJ PRACY

berlingovannowe

Nowy Citroën Berlingo Van oferuje szeroki wybór dostępnych konfiguracji, aby jak najlepiej dostosować się do Twoich potrzeb. Może pełnić funkcję samochodu służb ratowniczych, assistance, izotermy, pojazdu do przewozu niepełnosprawnych lub pick-upa.

miniatury
W SPRZEDAŻY W BUTIKU CITROËN LIFESTYLE Daj się uwieść dokładnej miniaturowej wersji Berlingo VAN. Dostępne w skali 1/64 w 3 kolorach: niebieskim, białym i czerwonym. Kliknij "Odkryj" aby poszerzyć swoją kolekcję!
Top